Za tekutým mandlovým pozdravem z Hustopečí stojí Kateřina Kopová. „Nápad na mandlovici jako oficiální a jedinečný nápoj z Hustopečí jsem v hlavě nosila asi tři roky. Ve městě ale tato tradice existuje už přes deset let. Jeho hlavními patrony jsou Rudolf Poslušný a Jiří Teplý. Než jsem se rozhodla svůj nápad uskutečnit, požádala jsem oba o svolení. Vážím si jich a bez požehnání od obou bych do toho nešla," vypráví o zrodu Hustopečské mandlovice.

Podle Kopové jde o jedinečné spojení přírodního bohatství regionu a jeho propagace. „Na cestách často narážím na regionální výrobky, které fungují jako vzpomínka na dané místo. Kromě dobrého vína, které lze získat hned na několika místech Břeclavska, si tak nyní může turista odvést i láhev něčeho ostřejšího," usmívá se mladá žena, která se do „patriotického" podnikání vrhla při práci ředitelky Mateřské školy ve Starovicích.

Čirý nápoj podle slov Kopové tvoří prvotřídní přírodní suroviny, které pálí v regionální palírně. „Naše mandlovice je příjemné pití pro pány i dámy. S osmatřiceti procenty alkoholu nejde o běžně silnou pálenku, zároveň to však není slabý a sladký likér. Obzvlášť v tomhle počasí krásně zahřeje a potěší chutě," láká k ochutnávce.

Sedmička za 270 korun

Turisté i místní, kteří mandlovici posílají jako tekutý pozdrav z Hustopečí, mohou pálenku pořídit v tamním turistickém infocentru nebo v internetovém obchodu Hustopečské mandlárny. Sedmička vyjde na dvě stě sedmdesát korun. K dostání jsou i doplňky z mandlí jako náušnice nebo přívěšky.

„O výrobu šperků z mandlí se stará hustopečský dům dětí a mládeže. Výtěžek z prodeje drobností za symbolickou cenu se mu vrací zpět na podporu sportu a koníčků dětí a mládeže. Nápadů máme víc, chce to jen víc času. Zatím se vše pomalu rozbíhá," vzkazuje Kopová s tím, že v budoucnu by měla být mandlovice k dostání i v tamních hotelech a restauracích.

Třiadvacátého března ovládne Hustopeče, které se pyšní obnovenými mandloňovými sady, druhý ročník Slavností mandloní a vína. Dukelské náměstí po roce opět ožije jarním řemeslným trhem, na němž nebude chybět ani stánek s ostřejší verzí hnědého oříšku.

„Na slavnosti chystáme překvapení. Prozradit můžu jen to, že je tekuté a příbuzné s naší mandlovicí," uzavírá pozvánku tajemstvím.