„Už mám svůj věk a už dříve jsem uvažoval, že bych měl tuto činnost někomu předat,“ vysvětlil důvod svého rozhodnutí Bohumil Pražák, který nesložil ruce v klín, dokud nesehnal nástupce. Překvapivě se ale nejedná o žádného pamětníka, jak by mnozí očekávali. Novým kronikářem obce je mladý muž s plným pracovním úvazkem v místní restauraci, Rostislav Trojan.

„O tom, že obec shání nového kronikáře jsem se dozvěděl asi před rokem a hned mě napadlo, že bych se toho mohl ujmout. Napřed jsem vyčkával, jestli se toho nechopí někdo starší, kdo má víc času, když se ale nikdo nepřihlásil, zašel jsem za panem Pražákem já,“ nezůstal lhostejný k evidenci historie Rostislav Trojan, kterého teď čeká podle pana Pražáka dlouholetá mravenčí práce.

„Kronikář musí sledovat dění v obci a být na každé akci. Pak vše zapsat, vytřídit a popsat fotografie a tak dále,“ vyjmenovává. Má to ale prý i kladné stránky. „Vždycky jsem byl rád mezi lidmi a to mě na tom bavilo nejvíc,“ dodává. Dá se očekávat, že nový kronikář, který je spolumajitelem místního Sport baru má k lidem blízko stále a koneckonců, v hospodě se toho prý člověk dozví vždycky nejvíc.