Denně od deseti hodin dopoledne do šesti v podvečer si mohou zájemci prohlédnout několik jedinců, kteří svým vzhledem vystupovali z davu a společnost se jim stranila. „Z postižení takových lidí často pramenila neskutečná síla a odhodlání vzepřít se osudu a předvést okolí svůj neobyčejný vzhled jako dar," uvedla jedna z organizátorek Jacqueline Lasunová.

výherci lístků
Alena Bravencová, Břeclav
Alena Kolaříková, Kobylí
František Zlámal, Břeclav
Pavel Skála, Břeclav
Eva Kovaříková, Velké Pavlovice
Pavel Bravenec, Břeclav

Na výstavu může zamířit i šestice čtenářů Břeclavského deníku Rovnost, kteří nejrychleji a správně odpověděli na soutěžní otázku: Kde voskové figuríny, které budou na výstavě v Břeclavi k vidění, vytvořili? Správnou odpovědí byla třetí možnost. Petrohrad.

Umělci v petrohradském antropologickém muzeu vytvořili věrné napodobeniny zvláštních, skutečně žijících lidí z vosku. Použili při tom lékařské oční a zubní implantáty a do vosku vpichované pravé lidské vlasy, proto figuríny působí dokonale živým dojmem. „Předkládáme vám jedinečnou možnost poznat tyto výjimečné osoby na vlastní oči. Můžete spatřit lidi se dvěma hlavami, dvěma obličeji, čtyřma očima, několik siamských dvojčat nebo muže s vlčím syndromem," vyjmenovala Lasunovová.