Velikost drah je však to jediné, co má adventure golf 
s minigolfem společného. „Patří k němu i vyšší umělá tráva, různé terénní nerovnosti, vyvýšeniny, kameny či písečné překážky. Hráči při hře smí nebo dokonce musí chodit po drahách. Hraje se golfovými holemi určenými k puttování – golfový míček by se tak vůbec neměl dostat do vzduchu," přiblížila provozovatelka nové atrakce v Novém Přerově Mirka Stiborová.

První návštěvníci si adventure putting golf vyzkouší už v sobotu od dvou hodin odpoledne. „Spustíme provoz takovou rodinou oslavou, ale za každého příchozího budeme rádi. Je to zábava pro malé 
i velké, profesionály i amatéry. Na osmnácti jamkách mohou hrát jednotlivci i skupiny," pozvala žena.

Jak se ke golfu „v malém" vlastně dostala? „Podobnému golfovému centru u Prahy jsme dělali reklamu. Zaujalo 
a inspirovalo nás to natolik, že jsme se rozhodli vytvořit něco podobného i u nás v Novém Přerově. Je tu hodně penzionů, vinařů i ubytování a tím pádem také hodně turistů. Ale není tu pro ně moc vyžití, tak doufáme, že toto je zaujme," věří Stiborová.

Podobné golfové hřiště podle ní vzniklo i v Horních Věstonicích, přesto trvá na tom, že novopřerovský adventure putting golf je v regionu první a jediný. „Náš golf se liší tím, že je víc přírodní a s vyšší trávou," objasnila. 

V Novém Přerově přivítá v sobotu první návštěvníky adventure putting golf. První na Břeclavsku. O co jde? Jedná se o klasický golf zmenšený do velikosti minigolfových drah.