Nastínil tam, o jakých tématech hodlá s vinaři mluvit. „Zeptám se jich, jak se povedl letošní rok, jestli jim úrodu nezlikvidovali špačci, zda nebylo málo slunce nebo naopak příliš vláhy. Ale pochopitelně se jich budu ptát i na situaci, která se týká velké debaty kolem daní na tichá vína,“ sdělil prezident Pavel.

Zdůraznil, že důležité je pro něj především znát jejich pohled. „Není to zdaleka jen o našem víně, ale i o tom, které se k nám dováží. Je to o situaci v celé Evropě na trhu tak, aby naši vinaři nebyli nadměrně znevýhodnění ve vztahu ke konkurenci. Nepředpokládám, že bychom dnes našli nějaké konkrétní odpovědi,“ pokračoval prezident.

Vodohospodáři s ochránci přírody usilují o změnu v hospodaření s vodami na Nových Mlýnech.
Napadení kolísání hladiny Nových Mlýnů. Voda má pomoci zemědělství a lesům

Probrat vinařskou problematiku vnímal při návštěvě prezidenta na jihu Moravy jako zásadní také místostarosta Hrušek a sommelier Marek Babisz. „Jsme ve vinařském kraji, je to téma velice důležité, hodně lidí se tady u nás vínem živí. Mě tedy bude zajímat, zda má pan prezident víno rád, jaký k němu má vztah, a taky, zda by podepsal zákon o spotřební dani na víno,“ nastínil Babisz.

Zdroj: Deník/Iva Haghofer