Podle něj v tomto týdnu skončí dělníci přípravné bourací práce. „Stavět začneme v příštím roce, hotovo má být do října 2020," dodal místostarosta. První etapa zahrne výstavbu nového kuchyňského bloku.

Na rekonstrukci chtějí Břeclavští využít dotaci z ministerstva práce a sociálních věcí. Podmínkou je, že na první stavbu naváže druhá etapa, tedy oprava stávající budovy. Od výstavby domova důchodců v Břeclavi uplynulo více než čtyřicet let.

Předpokládané náklady na tuto fázi jsou podle Války zhruba osmdesát milionů. „Máme předjednáno, že od státu dostaneme dotaci, která pokryje devadesát procent nákladů," upřesnil místostarosta a bývalý ředitel Domova seniorů.

Břeclavský starosta Pavel Dominik na posledním zasedání zastupitelstva podotkl, že Domov seniorů investice a modernizaci potřebuje. „Klientům musíme vytvořit co nejoptimálnější prostředí. A Jihomoravský kraj od města zařízení odmítl převzít, přestože jsme již získali dotaci na první etapu obnovy,“ konstatoval starosta.

Problémy s nákladnou rekonstrukcí, kterou z velké míry pokryje dotace, nemá ani opozice. Jak už dříve uvedl Jakub Matuška z hnutí Mladí a neklidní, podpora této služby je potřeba. „Populace stárne, čím dál více lidí odkládá své příbuzné do domova seniorů," řekl Deníku Rovnost.

Ilustrační foto
Se zákazem řízení a drogami v krvi ho chytli za volantem. Přišel o vůz