Z následné říjnové ankety k veřejnému fóru Město, které tvoříme s vámi, pak vyplynulo, že nejvíce Břeclavany tíží stav krytého bazénu a koupaliště či výstavba sociálního bydlení. Mnozí také upozornili na potřebu sálu pro konání větších akcí ve městě.

Do ankety se zapojilo 215 respondentů. „Bezkonkurenčně nejvíc nás všechny trápí obchvat. Stavbu obchvatu města si přeje 196 hlasujících. Více stromů ve městě pak chce 38 odpovídajících a rekonstrukci krytého bazénu a koupaliště si přeje 36 účastníků ankety,“ vyčíslila mluvčí města Jana Pelcová.

Šedivé rozvaděče se rozzářily. Pomalovali je studenti.
V Břeclavi kvete street art: studenti zkrášlili další rozvaděče. Podívejte se

Se třiceti hlasy se na dalších místech umístila revitalizace areálu cukrovaru, zřízení cyklostezky k lanovému centru a chodník do Valtic, který by byl souběžný se současnou silnicí. „Pokračování rekonstrukce zámku získalo 29 hlasů. Méně než 20 hlasů pak dostaly projekty vzdělávací centrum pro rodiny s dětmi se speciálními poruchami řeči, čtení a vývoje, možnost vyřizovat více služeb úřadu z domova, sociální bydlení nebo odlehčovací služba pro děti se zdravotním postižením,“ vyjmenovala mluvčí.

Obchvat Břeclavi

Respondenti také zmínili potřebu sálu pro společenské akce a lepší péči o městský bytový fond. „Dlouhodobou prioritou je pochopitelně stavba obchvatu kolem Břeclavi, od kterého všichni čekáme úlevu v podobě snížení dopravní zátěže ve městě. Když dáme dohromady hlasování lidí, kteří přišli diskutovat v září, a hlasování těch, kteří se zúčastnili vyhlášené ankety, jednoznačně se potkali na potřebě rekonstrukce krytého bazénu a koupaliště. Uvědomujeme si, že oproti okolním městům tady máme opravdu dluh a připravujeme podklady pro dotační tituly, které by nám rekonstrukci umožnily, protože to bude finančně náročná záležitost,“ shodlo se vedení města.

Obyvatelé Mušlova a Valtické ulice v Mikulově budou mít nejpozději v dubnu 2023 hotovou kanalizaci.
Kanalizace v Mušlově už vzniká. Bude stát téměř padesát milionů korun

V potaz vzali zástupci radnice také další zmíněná témata. „Nejsou žádnými novinkami, na některých už pracujeme – například příprava na revitalizaci areálu bývalého cukrovaru probíhá průběžně. Více stromů a zeleně ve městě přinesou projekty, které jsou v realizaci. Příkladem je ozelenění celé Staré Břeclavi, které bude dokončeno do konce letošního roku, nebo plán na vznik veřejných ovocných sadů v různých městských částech,“ doplnili představitelé města.

Pracovat bude radnice v budoucnu i s dalšími tématy, která se objevila v rámci diskuzí i ankety.