Spolupráci s vedením společností si pochvaluje. O motivaci mají podle ní jasno: získat v blízké době kvalifikované zaměstnance. Jestliže velkým firmám na Břeclavsku něco dlouhodobě chybí, pak právě dostatečný počet kvalitních pracovníků technického ražení. „Zájem o představení se projevily všechny firmy. Dokonce se jedna společnost z Hustopečí ozvala i po termínu, kapacita však už byla naplněná. Chce se proto zúčastnit příští rok," pochvaluje si Dobiášová odezvu, jakou připravovaný Břeclavský fortel v regionu vzbudil.

Aby se situace na trhu práce zlepšila, bude podle Dobiášové nutné, aby veletrh šel ruku 
v ruce s podmínkami ve školách. „Tam se děti vychovávají k tomu, aby se nějak zaměřily. A hlavně jsou k tomu potřeba rodiče. Ti jsou nejdůležitější," podotýká pořadatelka.

A vzpomíná příklad: „Jedna z žen mi řekla, že nechce mít doma dělníka. Přitom když dnes někdo pracuje rukama, neznamená to, že je od šmíru od hlavy k patě. Naopak je téměř v bílých rukavičkách 
a plat má často vyšší než lidé 
v kancelářích. Kapacity na práci v administrativě jsou navíc přeplněné."

Dobiášová je přesvědčená, že děti, které nemají schopnosti na zvládnutí gymnázia či ekonomických škol, mnohdy najdou vhodné uplatnění právě v technických oborech. „Ty mají budoucnost," dodává žena.

Břeclavský fortel se uskuteční v Domě školství dvanáctého listopadu. Program potrvá mezi půl devátou a sedmnáctou hodinou.