Vedení Prušánek spolu s tamními dobrovolnými hasiči uspořádalo na podporu rodiny veřejnou sbírku. „Jde o obrovskou tragédii, která se nás všech hluboce dotkla. Paní Křiváková pocházela z Lanžhota, znal jsem ji tedy spíše od vidění, byla ale moc sympatická. Jejího muže Tomáše pak od dětství. Byla to krásná mladá rodina,“ zavzpomínal prušánecký starosta Lubomír Zahradník.

Na transparentním účtu u Komerční banky přistál během pár dní již více než milion korun od dárců místních i cizích. „Sounáležitost lidí, a především hasičů z celé republiky, nás neuvěřitelně překvapila, moc děkujeme. Víme, že maminku a manželku nic nahradit nedokáže, už vůbec ne peníze. Ale říkali jsme si, že mohou být alespoň malou náplastí na velké rány,“ sdělil starosta.

Příběh rodiny zveřejnil nejprve na stránkách prušáneckých dobrovolnýc hasičů Jaroslav Bůšek. „Ti dva se seznámili na hasičské soutěži. Dáša běhala za béčka dobrovolných hasičů z Lanžhota. Tomáš běhal taky béčka, ale za hasiče z Prušánek. Byla z toho hasičská láska, svatba, postavili dům a přivedli na svět dvě nádherné děti Lucinku a Sofinku,“ napsal Bůšek.

A pak přišla rána. „Dáša vážně onemocněla, bojovala statečně, ale 10. října svůj boj prohrála. Na její poslední cestě jsme ji doprovodili se všemi hasičskými poctami na hřbitov v rodném Lanžhotě,“ přiblížil Bůšek.

Zodpovědnost a péče o rodinu tak nyní zůstala na bedrech otce. „Tomáš teď musí opustit zaměstnání kuchaře a nastoupit na mateřskou za Dášu. Nebude to mít lehké. Pomáhal, když mohl, a teď potřebuje pomoc sám. Pokud máte zájem, přispějte podle svých možností,“ vyzval Bůšek.

Jak pomoci?

- U Komerční banky je otevřený transparentní účet.

- Nese název Výpomoc rodině Křivákových z Prušánek.

- Jeho číslo je 1647550227/0100.