„Erika je ve věku, kdy by byla ráda nezávislá alespoň při přesunech po bytě a procházkách s kamarády. Doktorka jí doporučila chodítko, které by jí v tom pomohlo," vysvětlil ředitel gymnázia Vlastimil Kropáč.

Na chodítko zdravotní pojišťovna nepřispívá, proto ředitel za školu zveřejnil výzvu ke sbírce, jejíž výtěžek přispěje k jeho koupi.

Chodítko si už Erika vyzkoušela. „Po zdravotní stránce by jí pomohlo při chůzi, kterou zvládne pouze se silnou oporou, a hlavně od bolesti zad a krční páteře," uvedl Kropáč.

Mladá žena potřebuje celodenní péči, kterou jí poskytuje její rodina. Bydlí spolu v Podivíně. Oporou jsou jí hlavně rodiče a starší sestra.

„Na gymnáziu jí pomáhá asistent pedagoga i sociální asistent. Obě pozice zastává matka Eriky. Zapisuje látku ve výuce a hlavně zajišťuje její přesuny," doplnil ředitel školy.

Erika se narodila ve 29. týdnu těhotenství. Prakticky ihned cvičila Vojtovu metodu, techniku používanou k léčbě tělesných poruch, později Bobatovu. Jako malá jezdila na speciálně upravené tříkolce. Po ortopedických operacích se její zdravotní stav rapidně zhoršil. Nedokázala stát na nohou.

Od pěti let navštěvovala Speciální mateřskou školu při nemocnici v Břeclavi, pak nastoupila do školy v Podivíně. Druhý stupeň absolvovala v Základní škole Hraničářů v Mikulově.

Dar je možné poskytnout na bankovní účet: 19-2064220247/0100, VS 414200, Erika.