Cupcake je již čtvrtým psem dvacetileté Kostičanky. „Momentálně mám kromě něj doma ještě dva další. Se všemi jezdíme na nějaké trikové soutěže nebo agility. Ale letos kvůli škole už tolik soutěží nestíhám," vypráví Baťková, která mezi největší úspěchy řadí páté a šesté místo na neoficiálním mistrovství Slovenska v military běhu, tedy v terénním závodě.

Nové kousky s nimi zkouší dvakrát až třikrát týdně. „Trénujeme třeba dvacet minut denně. Cupcake má klidnou povahu a je to pes pro každou srandu. Navíc se učí opravdu rychle. Samozřejmě záleží na složitosti jednotlivých triků. Něco pilujeme týden nebo dva a něco umí i během pár minut. V poslední době u něj objevuji opravdový talent pro agility," chválí majitelka mikulovského šampiona.

Každý pes se učí podle Baťkové buď na pamlsek nebo hračku. „Je to pes od psa. Můj se učí právě na pamlsky – párečky nebo piškoty. Někdy dokonce stačí jen zašustit nějakým sáčkem," směje se vítězka, která věří, že každý pes se dá vycvičit. „Na každého se musí jít individuálně, ale stačí jen najít tu správnou formu," říká mladá cvičitelka.