Už dva týdny nesmějí obchody ani hospody nabízet a prodávat nápoje, které mají víc než dvacet procent alkoholu. Částečnou prohibici vyřešily některé likérky rychle a po svém. Začaly vyrábět slabší náhražky. Jenže rum či vodka s devatenácti procenty alkoholu lidi neláká.

„Slyšel jsem o prohibiční zelené a lemondu, objednávat to ale nebudu. Lidi na slabší panáky stejně neslyší," měl jasno provozovatel břeclavského hudebního klubu Piksla Václav Hanzl.

„Všichni pijou pivo a víno, už to ale nikoho moc nebaví. Zkoušel jsem i burčák, ale podobně jako u sladkých panáků toho nejde vypít moc. Když zavírám, vylévám nevypité panáky griotky a sladkých vodek do dřezu," odkazuje na neoblíbenost „lepidel" Hanzl.

A dodává, že jestli prohibice neskončí, nebude mít za chvíli z čeho platit kapely. „Škody týdně šplhají do několika tisíc. Výdělkem z baru pravidelně doplácím program klubu. Teď už ale nemám z čeho, tvrdý alkohol dělá nejvíc," posteskl si nad dopady prohibice osmatřicetiletý barman.

Hody bez panáků

Břeclavské Svatováclavské slavnosti v posledních letech táhnou zástupy lidí na travnaté prostranství u tamního zámku. V hospodě Pod Zámkem, které se spíše přezdívá U Kapra, však tento víkend podle všeho tržba jako loni a předloni nebude.

„Máme v provozu jen letní terasu přes teplé měsíce v roce. Lidé sem chodí převážně na vyhlášené kvasnicové pivo a panáky jdou spíš stranou. Dostávají se tu do kurzu, až když v noci začnou padat teploty. Jako třeba na zářijové hody," zamyslela se jedna z barmanek Kristýna Bruchterová.

„Tržba na hody byla vždycky nejlepší, s vaječným koňakem a sladkou vodkou letos ale rekordy netrhneme," povzdechla si s úsměvem.

Brněnské kluby jsou na tom podobně. Brněnský hudební cirkus Favál však na rozdíl od břeclavské Piksly se slabší Becherovkou a zelenou slaví úspěchy. „Pijí se stejně jako dřív. Mají totiž jen o procento alkoholu méně než originály a zákazníci změnu na chuti nápojů nevnímají," vysvětlil provozní klubu Martin Jál.

S tím souhlasí i student Miroslav Vlček. „Před pár dny jsem pil novou Becherovku, chutnala podobně jako ta klasická," konstatoval.

U slabšího tuzemáku a vodky je však rozdíl mezi chutí původního nápoje a náhražky mnohem větší.

„Zákazníci si panáky dávají, ale moc spokojení nejsou. Stěžují si, že chutnají, jako by v nich byly rozpuštěné kostky ledu," popsala reakci lidí na nové druhy alkoholu servírka z brněnského baru Select Kateřina Valášková.

Zkažená voda

Slabší alkohol lidé mnohdy zkoušejí jen ze zvědavosti. „Chtěli jsme nový tuzemák s přáteli ochutnat. Po rumu to jenom vonělo. Zdálo se mi, že piju zkaženou vodu," popsal dojmy z prohibičního alkoholu Tomáš Hájek z Vyškovska.

Ve známém brněnském klubu Fléda zase nenabízejí nové likéry s nižším procentem alkoholu z konkrétního důvodu. „Máme smlouvu s dodavatelem, který s žádnou takovou novinkou nepřišel," vysvětlila manažerka klubu Andrea Vojtěchovská.

PETR VLASÁK, JAKUB SMUTNÝ