Ten je od narození tělesně postižený. Trpí epilepsií, mozkovou obrnou a má narůstající problémy s kyčlemi. Vyžaduje proto čtyřiadvaceti­hodinovou péči.

O tom, že se účel akce podařilo do puntíku naplnit, svědčí i vybraná částka. Na novou koupelnu přispěli sponzoři a návštěvníci této kadeřnicko-vizážistické show téměř sto dvacet tisíc korun.

„Jsem moc spokojená a dojatá. Podařilo se nám vybrat 117 840 korun. Jednadevadesát tisíc z toho jsme obdrželi od sponzorů,“ prozradila pořadatelka akce kadeřnice Iveta Píšová.

Na show, jejíž součástí byli i tanečníci z Actiwity DC či populární zpěvák Jiří Zonyga, podle ní však přišlo méně lidí než v loňském roce. „Přesto si myslím, že účel akce s nám podařilo splnit téměř dokonale. Rozpočet na koupelnu byl totiž sto padesát tisíc,“ poznamenala Píšová, která už pomalu spřádá plány na příští rok.

„Do Domu školství se přijel podívat i valtický starosta Pavel Trojan. Když jsem s ním mluvila, tak říkal, že mají ve Valticích postiženou holčičku, která by potřebovala pomoct. Předběžně jsme se domluvili, že bychom příští ročník věnovali právě jí,“ usmívala se Píšová s tím, že reakce lidí na charitativní akci Proměny jsou už od jejího počátku velmi pozitivní.