Proschek ukončí pracovní poměr k poslednímu prosinci. „Dostal jsem zajímavou pracovní nabídku. Práce ve SPOZAMU pro mě byla další životní zkušenost. Měl jsem možnost nahlédnout pod pokličku veřejné zprávy, ale je to pozice, která mě nenaplňovala," uvedl důvody své výpovědi Proschek.

Nový ředitel má nastoupit prvního ledna. „Přihlášky přijímáme do devatenáctého listopadu a třiadvacátého listopadu plánujeme první kolo pohovorů s uchazeči," řekla hustopečská starostka Hana Potměšilová, která se nechala slyšet, že byla s prací odstupujícího řídícího spokojená. Zároveň doufá a věří, že najdou někoho s podobnou energií a nápady.

Za dobu svého působení v ředitelském křesle se odcházející ředitel snažil udat nový směr provozování hustopečských sportovišť. „Podařilo se nám částečně opravit areál letního koupaliště, střechu strojovny a plochu hokejbalového hřiště. Vyměnili jsme okna v kabinách fotbalového hřiště, zrekonstruovali jsme technologie malého koupacího bazénu a umožnili tak konání plaveckých kurzů pro batolata, kojence a rodiny s dětmi," vyjmenoval muž.

Změnami za jeho působení prošla i posilovna a sauna. V současné době navíc mění osvětlení ve sportovní hale. „Všechny tyto kroky jsem prováděl se záměrem zkvalitnit a zlepšit podmínky pro návštěvníky a sportovce, zvýšit vytíženost sportovních areálu jak po stránce množstevní, tak i po stránce ekonomické. Myslím si, že jsem položil základy a udal směr, kterým by se SPOZAM měl ubírat," podotkl Hustopečan.