Čtyři bílé stěny, tři přístroje a dva počítače. Ačkoli by se mělo nové Zapper centrum v Břeclavi otevřít už za dva dny, ve vnitřních prostorách studia se ještě pracuje. Nejdůležitější je ale už na svém místě – několik zařízení, která prý člověka zbaví bolesti, bradavic nebo nachlazení.

Zákazník může využít jak přístroje, který zdiagnostikuje celkový stav organismu, tak magnetoterapie nebo plazmového generátoru.

„Generátor slouží pro rozkmitání nežádoucí buňky bakterie pomocí dané frekvence až do jejího roztržení. Tím pádem se bakterie dále nerozmnožuje," vysvětlila majitelka centra Ludmila Mueller. Podle ní se nemoc touto léčbou může zcela zastavit. Napoprvé to ale nezafunguje.

„Pokud člověk zrovna netrpí nějakou bolestí, ale třeba kožním problémem, nemůže čekat, že to zabere hned. Jestli plánuje přijít jen jednou, to ať radši ani nechodí," smála se Mueller. Výsledky se prý projeví tak po pěti návštěvách. Jedna vyjde na tři sta osmdesát korun. Klient sedí hodinu u přístroje, třeba si čte a jeho tělo přijímá frekvence.

Proti chemii

Nelíbí se jim postupy dnešní medicíny. „Lékaři pacientům dávají samou chemii – antibiotika a další léky, které jen ničí imunitní systém. My se snažíme lidské tělo zbavit cizopasníků a bakterií a vyčistit jeho lymfatický systém," shrnul pracovník centra Jan Mička. Podle něj člověk ani často neví, z jakého důvodu skutečně jeho obtíže pramení.

Sama majitelka popsala vlastní zkušenost, kdy jí lékař na zánět močového měchýře předepsal antibiotika, ale ona podstoupila frekvenční léčbu. „Už druhý den jsem byla zdravá. Antibiotika mi zůstala ležet na nočním stolku," vzpomínala Mueller.

Po řadě osobních zkušeností se žena z městské části Poštorná rozhodla zprostředkovat tento typ alternativního léčení spoluobčanům. Svoje Zapper centrum ale propaguje i v Rakousku. „Zatím nemáme žádné objednávky, ale věřím, že se to ujme. Vím, že to lidi potřebují," byla přesvědčena majitelka. Jak řekla, pro číselnou diagnózu mohou lidé k lékaři – pro vyřešení problémů k nim.

Jednadvacetiletý Jakub Nerada ale jejich přístrojům nevěří. Na jeho atopický ekzém podle něj zabírá jen správná životospráva.

„Když dáte člověka do naleštěné mašinky a řeknete mu, že tohle určitě zabírá, tak to možná i zabere. Ale spíš kvůli placebo efektu – než účinku samotného přístroje. Člověk si zlepšení stavu sám vsugeruje. Dost jde o psychiku. Konkrétněji jsem se ale s metodou ještě nesetkal," řekl muž.

O novém způsobu využívání záření neví ani kožní lékařka z břeclavské polikliniky Milena Mořkovská. „Přestože jsme nedávno měli sjezd, o frekvenční terapii jsem zatím neslyšela," přiznala doktorka.

ADÉLA JELÍNKOVÁ