Důvodem nutné opravy je koroze, která způsobila narušení statiky původního betonového pláště. „Extrémní námaha ze silniční dopravy by mohla znamenat zhroucení a propad vozovky,“ upozornila mluvčí.

Společnost má v plánu vyměnit celou poškozenou část stoky. A to od kulturního domu a Komenského nábřeží v ulici 17. listopadu ke kostelu svatého Václava. „Dojde proto k postupnému uzavírání částí ulice 17. listopadu pro veřejnou silniční dopravu. Přístup a pohyb pro pěší a cyklisty zůstane zachovaný. Stejně tak příjezd pro záchranné složky,“ poukázala Pelcová.

Opravovat se má začít s prvními srpnovými dny. Hotovo bude nejspíš na konci listopadu. „K pokládce finální vrstvy silnice se společnost vrátí na jaře příštího roku,“ dodala mluvčí.

Do budovy úřadu se lidé dostanou pouze zadním vchodem.
Na břeclavský městský úřad jen zezadu. Hlavní vchod zatarasili dělníci

Po dobu dopravních komplikací zaparkují zdarma řidiči za budovami Domu školství a kulturního domu Delta. „I nadále pak bude možné parkovat zdarma také v areálu bývalého cukrovaru,“ sdělil břeclavský starosta Svatopluk Pěček.

Mapa s vyznačeným úsekem kanalizační stoky, který se bude v Břeclavi od srpna opravovat.Zdroj: Město BřeclavVzhledem k tomu, že silnice je jednou z páteřních ve městě, je starosta rád, že Ředitelství silnic a dálnic odložilo plánovanou opravu a uzavírku v Poštorné v Hlavní ulici až na příští rok.

Kvůli uzavírkám dojde kromě náhradní objízdné trasy pro osobní auta také ke změnám v trasách městské hromadné dopravy. „O konkrétních změnách budeme obyvatele informovat prostřednictvím webových nebo facebookových stránek města. Informace zveřejní také provozovatel městské hromadné dopravy. Připravujeme i speciální dopravní značení objízdných tras či velkoplošné panely s tabulemi,“ vyjmenovala mluvčí Pelcová.