„Byli jsme nedávno na svatbě, kde bylo všechno velice nudné. Řekli jsme si, že tak teda určitě ne. Proto jsme obřad spojili se srazem aut značky Tatra v Lednici,“ vysvětluje Tomáš Struziak, proč se rozohodli pro tak netradiční svatbu.

Jeho manželka Angelika si vzpomíná, že díky Tatře se dokonce i seznámili. „Sbalil mě na tatrovku, ale jak, to neprozradím,“ říká tajemně.
Na svatební obřad měli přijet ve své Tatře 613. Ta se ale rozbila a zůstala stát asi čtyřicet kilometrů od Ostravy, odkud ženich pochází. „Museli jsme si auto narychlo vypůjčit, takže jsme sem přijeli v Tatře 700. Té naší je dost podobná,“ snaží se přiblížit Struziak. Aby ale nebylo všem pohromám konec, dva dny po zásnubách prý vypadl kamínek ze zásnubního prstenu a ženichovi vypadla plomba. „Snad už nás teď čeká jen samé štěstí,“ přejí si novomanželé.

Oba jezdí na podobná setkání už roky. Zásnuby si naplánovali asi týden před samotnou svatbou. „Rodiče se to dozvěděli minulý pátek. Byli velice překvapení, ale myslím, že mile,“ říká Angelika. Na svatbu je doprovázel také jedenáctiměsíční syn Matouš. Na otázku, jestli bude jejich ratolest také zapřísáhlým tatrovákem, ale odpovídají. „Ne, ne, doufám, že bude zedníkem. Auto si dovedu opravit sám, ale potřeboval bych někoho na dům,“ dodává s úsměvem Struziak.