Harasimová je první spisovatelkou v jejich rodině. „Tenhle talent v rodině nikdo neměl. Po matce jsem zdědila výtvarné vlohy, co se týká malování, ale spisovatele v rodině nemáme," vypráví sedmatřicetiletá autorka.

Její první kroky se neubíraly uměleckým směrem. „Toužila jsem sice studovat například módní návrhářství nebo jiný obor blízký umění. Bohužel žádná mnou vysněná škola nebyla v dosahu dojíždění z domova. Nakonec jsem vystudovala obchodní akademii v Opavě, kde jsem i nějakou dobu žila," říká Harasimová.

Při studiích začala psát svůj první román Jsi můj osud. „Bylo mi patnáct let a úvodní kapitoly knihy vznikly na hodině obchodní korespondence," směje se spisovatelka, která svou prvotinu psala tři měsíce.

Po ukončení studia pár let pracovala v obchodní sféře jako asistentka a obchodní manažer. Tahle práce ovšem nebyla nic pro ni. „Obchodní svět je příliš tvrdý a navíc jsem měla nutkání opět tvořit a psát. Odešla jsem z něj a rozhodla se postavit na vlastní nohy. Vydala jsem se na dráhu profesionální spisovatelky," popisuje své rozhodnutí Hustopečanka.

Autorka k dnešnímu dni vydala celkem devět knih. Mezi nimi například Nejkrásnější dar, Miriam, Bolest lásky nebo Růže a slzy. Nejdříve psala pouze pro dívky, později přešla k románům pro ženy a detektivkám.

V dílech se obvykle zaměřuje na problematiku vztahů, nelehké lidské osudy a nejrůznější problémy, jež dnešní svět přináší. „Náměty čerpám většinou ze života. Mé knihy mají vždy ústřední téma, okolo kterého se nabalují další příběhy. Například zneužívání dětí a jeho dopad na člověka v dospělosti nebo psychické potíže spojené s drogami. Poslední román Sametová kůže je laděný víc akčně," prozrazuje žena.

V současnosti rozjíždí autorská čtení. „Byla jsem v Brně, teď Hustopeče. U dřívějších knih jsem je nepořádala, tentokrát s určitou změnou žánru rozjíždím sérii těchto akcí. Budou následovat například Havlíčkův Brod, Jihlava, Písek, Jindřichův Hradec, Znojmo, Opava, Krnov, Kroměříž a další jsou ve fázi příprav. Setkám se tak s čtenáři prakticky z celé republiky," dodává autorka a milovnice jižní Moravy, která momentálně pracuje na nové knize.