Město plánuje servis pro cestující rozšířit. "Naše představa je taková, že využijeme parkoviště Park and Ride u Zetoru, kde můžou i mimobrněnští za poplatek zaparkovat. V noci bychom vypravili jednosměrný odvoz autobusem na nádraží," popsal radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl. Doprava z Líšně k vlaku má být v ceně parkovného. Parkoviště u Zetoru je chráněno kamerovým systémem a závorami.

Vlaky RegioJetu. Ilustrační foto
Z Brna na vídeňské letiště: vlaky třikrát denně, část spojů zaplatí město

Vlakové spojení z Brna na vídeňské letiště bude zajišťovat společnost Regiojet. Cena obyčejné jízdenky začíná na 299 korunách. Děti, studenti a senioři pak lístek zakoupí asi o padesát korun levněji. "Vzhledem k tomu, že se jedná o jediné železniční spojení Brna s vídeňským letištěm, očekáváme, že zájem o toto spojení bude velký," sdělila manažerka oddělení vztahu s veřejností společnosti Regiojet Alexandra Janoušek Kostřicová.

Město bude dopravci na provoz pravidelné linky poskytovat kompenzace. Ty město zaplatí v pravidelných měsíčních platbách. Jejich celková hodnota je devět a půl milionů korun.