"Nejdříve jsem do nemocnice přijela v pondělí ráno na kontrolu. To už jsem měla bolesti, ale jela jsem ještě domů. V pět hodin odpoledne jsem musela do nemocnice znovu," vyprávěla osmadvacetiletá matka Báry Lenka Bulová.

U porodu Báry nechyběl ani její otec Miroslav. Že je jejich dcera prvním dítětem narozeným v novém roce je příliš nepřekvapilo. „Po porodu jsme si to oba mysleli a druhý den už to bylo všude," usmívala se Bulová.

Devětačtyřicet centimetrů veliká a 3,04 kilogramů vážící Bára je prvním dítětem manželů Bulových. Jméno pro dceru vybírali rodiče dlouho. „Věděli jsme, že to bude holčička, takže to bylo o to jednodušší. Ale vybírali jsme hodně dlouho. Nakonec jsme všechna jména zavrhli a na poslední chvíli jsme se rozhodli pro Báru," vzpomínala osmadvacetiletá Starovičanka.

O tom, že byla Bára prvním miminkem v České republice, do jejichž rodného listu byl zapsaný letopočet 2013, nechtějí rodiče rozhodně dceři zatajit.

„Musíme koupit všechny novin, aby se pak podívala a měla památku, až bude velká," prozradila žena.

Minutu po půlnoci přišla spolu s Bárou na svět i Justýna Jarošová z Brna Obě ve středu druhého ledna navštívil v porodnicích i hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.