Ta první začne do dvou týdnů na Hlavní ulici a třídě 1. máje mezi odbočkou na ulici Jana Skácela a ulicí na Valtické. „Úprava povrchu by měla trvat asi čtrnáct dní. Jezdit se bude moct jenom jedním pruhem,“ uvedl břeclavský starosta Svatopluk Pěček. Řidiči si budou moct opravovanou silnici objet přes ulici Záhumní. Třídu 1. máje čekají další úpravy. Odbočovací pruh na ulici Jana Skácela by mělo ŘSD na silnici zanést ještě o prázdninách, měl by zlepšit plynulost dopravy při odbočování vlevo.

Největší komplikace ale břeclavské řidiče čekají při opravě kanalizace na ulici 17. listopadu. „Stoková síť je ještě z Rakouska-Uherska, je třeba ji celou vyměnit,“ vysvětlil Pěček. Kanalizace už v minulých letech několikrát havarovala. Pracovníci Vodovodů a kanalizací by s opravami měli začít v srpnu. Dokončit by je měli do listopadu. Kvůli opravě uzavřou ulici až od mostu Julia Fučíka po kostel sv. Václava.

Ilustrační foto.
Po srážce s autem skončil cyklista s poraněnými zády

Po dobu oprav bude ulice neprůjezdná, řidiči si centrum města objedou přes ulice Sladová a Čermákova. „Břeclav je už i tak ucpaná, nedokážu si představit, jak to bude vypadat,“ řekla Renata Pospíšilová, která městem projíždí denně. Řidiči autobusů městské hromadné dopravy už vyzkoušeli objízdné trasy a zahájí provoz upravených autobusových linek po začátku oprav.

Opravy kanalizace mimo jiné naruší i chod obchodů a život občanů. "K dispozici budou chodníky pro pěší i pro cyklisty, aby se alespoň trochu ulehčilo zásobování prodejen," řekl Pěček. Oprava kanalizace je rozdělená na tři etapy. První z nich zastaví provoz na Komenského nábřeží.

Právě tam hodlá Povodí Moravy postavit protipovodňové zídky. Představitelé města chtějí opravu spojit s rekonstrukcí kanalizace a silnice, která je dlouhodobě ve špatném stavu.

Magda Duhonská