Vyfotí vás městští strážníci. Mají na to nové vybavení, opatřené mobilním radarem. „Již rok máme po městě nainstalované radary, které sice měří rychlost, ale nemůžeme podle nich pokutovat. Máme ale díky nim vypracované statistiky, ze kterých vychází alarmující čísla. Museli jsme proto přikročit k represi,“ odůvodnil pořízení radaru starosta Luboš Kuchynka.

Ten ví, o čem mluví, vždyť největší hříšník, kterého inforadar zaznamenal, projel Hustopečemi rychlostí 160 km v hodině. „Je to dobrá věc a souhlasí s tím i spousta lidí z mého okolí,“ míní Petr Dufek, který s dodržováním rychlosti nemá problémy „Mají proti nám teď silnou zbraň, to se mi vůbec nelíbí,“ oponuje zase řidič, který právě zaplatil tisícikorunovou pokutu.

„Vysoce moderní zařízení spočítá rychlost vozidla až na tří set metrovou vzdálenost.Údaje přepošle do fotoaparátu, který vytvoří snímek i s portrétem řidiče. Na výstupním protokolu jsou pak zaznamenány všechny potřebné údaje.Rychlost vozidla, současně s povolenou rychlostí v daném úseku, čas i datum.

Údaje jsou plně dostačující pro správní řízení i sankcionování řidičů na místě,“ přiblížil techniku Robert Novák, který je pověřený vedením městské policie v Hustopečích. „Očekáváme, že ve spojení se stacionárními radary se bude vědět, že se v Hustopečích měří a kázeň řidičů se zlepší. Bezpečnost ve městě je na prvním místě,“ přeje si starosta Luboš Kuchynka.