„Letos bychom chtěli pokračovat v místě stávajícího chodníku v ulici Bratislavská. V současné době nejsou v celé délce silnice vyznačené pruhy pro cyklisty,“ uvedl místostarosta Jaroslav Parolek.

Břeclavané přitom usedají na kolo v jakémkoliv počasí. Při opíraní se do pedálů byli k vidění i při letošních třeskutých mrazech a na cesty neváhají vyrazit ani po setmění.

„Denně jezdí do průmyslové zóny mnoho lidí na kolech, mohli bychom tak zvýšit jejich bezpečnost. Navíc část u pošty je v majetku kraje a chtěli bychom, aby zažádal o dotaci na stavbu kruhového objezdu,“ sdělil Parolek.

Odhadované náklady na druhou část prací jsou více než dva a půl milionu korun, břeclavská radnice by v případě získání plné dotace obdržela téměř milion čtyři sta tisíc. Zbytek doplatí ze svého.

Zlepšit ve městě životní prostředí se naopak rozhodli zástupci nadace Partnerství. Výsadbu nových stromů a zvelebení rostlinami by se tak dočkali lidé žijící poblíž Bílého kostela v Jungmannově ulici. Potřeba je dotace ve výši sto padesát tisíc korun.