„Jihomoravský kraj dělal v minulosti vše pro to, aby se stavba začala realizovat co nejdříve. Říkám to s plnou odpovědností jako hejtman a mluvím nejenom za koalici, ale za celou politickou reprezentaci. Výstavba R52 má politickou podporu celé reprezentace Jihomoravského kraje,“ řekl po jednání hejtman Michal Hašek. Podle něj teď vše záleží na ministerstvu životního prostředí.

Radní kraje Milan Venclík dodal, že pokud Rakušané v roce 2013 dostaví dálnici až k Mikulovu, a tím pádem u hranic skončí čtyři pruhy a pokračovat budou jen dva, je to hazardování s občany jak na Mikulovsku, tak i v kraji.

„Za předpokladu, že nedojde k odvolání různých organizací, může být územní rozhodnutí vypracováno během prázdnin. Ke konci roku může být vypsáno výběrové řízení a pokud se najdou ve státním rozpočtu tři miliardy korun, tak prvního dubna příštího roku můžeme začít na prvním a třetím úseku,“ představil ideální plán. Zároveň dodal, že v opačném případě se v následujících letech silnice kraj vůbec nemusí dočkat.