Průmyslová zóna „Hustopeče – nádraží Šakvice“ byla totiž zařazena mezi patnáctku oceněných v soutěži Podnikatelská nemovitost roku 2007. Tu už tradičně pořádá agentura CzechInvest spolu se Sdružením pro zahraniční investice – AFI a ministerstvem průmyslu a obchodu.

Hustopeče uspěly v kategorii „Průmyslový park s největším ekonomickým přínosem“, kde se zařadily na druhé místo mezi vítěznou průmyslovou zónu Most a průmyslovou zónu Ostrava-Mošnov.

„Je to první ocenění aktivit města při vytváření podmínek pro podnikatele, a proto si ho mimořádně ceníme,“ pochvaloval si výsledek v prestižní soutěži starosta Luboš Kuchynka.

Důvody, proč právě tato rozsahem nepříliš velká zóna v konkurenci mnohem větších areálů uspěla, vidí místostarosta Sadílek v pravidelném setkávání s podnikateli ale i v samotném umístění hustopečeské průmyslové zóny.

„Navíc má tento areál i velice dobrou dopravní obslužnost jak vlakem, tak autobusem. Některé firmy jsou i přímo napojeny na železnici,“ upozornil místostarosta Hustopečí.

V těsné blízkosti zóny by měl navíc vzniknout nový dopravní terminál integrovaného dopravního systému. V návaznosti na průmyslovou zónu chtějí Hustopečští investovat taktéž do rozšíření tamní křižovatky. „Bude to společná investice Jihomoravského kraje a města Hustopeče,“ poznamenal Sadílek.