„Tím nejstěžejnějším, čím se budeme v dohledné době zaobírat, je efektivní parkovací systém, který bude vstřícný především k obyvatelům. Další záležitostí je řešení energetické krize a s tím spojený nákup plynu. Budeme se zabývat také otázkou cestovního ruchu, tak aby byl ohleduplnější k obyvatelům města," řekla Sobotková. Posty místostarostů obsadili Ivo Hrdlička a Petra Korlaar.

V Břeclavi do křesla starosty znovu usedl Svatopluk Pěček z ANO. „Budeme pokračovat v započaté práci pro Břeclav a její obyvatele," potvrdil Pěček. Ve funkci pokračuje i první místostarosta Jakub Matuška za Mladé a Neklidné. Dalšími místostarosty jsou Milan Klim z ANO a Petr Vlasák za Mladé a Neklidné.

Jitka Sobotková, hnutí ANO
Mekku turistů na jihu Moravy čeká změna. Mikulov má nově řídit žena

V Hustopečích je v novém volebním období největší změna na pozici místostarosty. První žena města Hana Potměšilová má nově hned dva zástupce. „Myšlenkou na rozdělení agendy místostarosty jsme se zabývali delší dobu, protože práce přibývá nejen s energetickou krizí, novými městskými budovami a jejich správou, ale třeba i tím, že by brzy mělo dojít k rozdělení pečovatelské služby. Práce je zkrátka hodně a vůbec nebyl problém ji rozdělit mezi dva místostarosty tak, aby oba měli dost a dost práce,“ vysvětlila staronová starostka Potměšilová. 

Nově zvolený místostarosta Josef Horák přebral péči o příspěvkové organizace, rodinnou politiku a s nimi související investiční projekty. Dosavadní místostarosta Bořivoj Švásta y bude pokračovat především v zelených projektech a bude se starat i o sportovní organizace a organizační složky města.

V Kloboukách u Brna pokračuje v pozici starosty Pavel Volek, místostarostou je Stanislav Ivičic. První zastupuje uskupení Starostové a osobnosti pro Moravu, druhý hnutí ANO. V Lanžhotě zůstalo vše při starém. Za starostu zastupitelé opět zvolili Ladislava Straku, místostarostkou se stala Petra Říhová. Oba jsou z uskupení Volba pro Lanžhot, které získalo v zastupitelstvu třináct z jednadvaceti mandátů.

Pavel Trojan.
Po dvanácti letech končí ve vedení Valtic starosta Trojan, nahradí ho Hofman

V Podivíně pokračuje ve starostovském křesle Martin Důbrava kandidující za občanské demokraty. „Jedním z hlavních cílů následujícího volebního období je rekonstrukce náměstí a úprava památek, například kaple Cyrilka,“ přiblížil Důbrava. Místostarostkou města je nově Helena Macánová, která nahradila Stanislava Machovského.

Po dvanácti letech končí v čele radnice ve Valticích starosta Pavel Trojan. Komunální volby ve městě ovládlo uskupení Valtičané 2018 a starostou se stal Aleš Hofman. Post místostarosty obsadil Robert Vyhoda za ANO. „Jelikož jsme nové vedení, tak se především musíme seznámit s agendou minulého vedení. Nové projekty dáváme teprve dohromady,“ řekl Vyhoda.

V čele Velkých Bílovic zůstává starostka Lenka Grofová. Stejný je i místostarosta, a to Radim Křivánek. Ve Velkých Pavlovicích starostou města zvolili dosavadního místostarostu Petra Hasila. Místostarostkou se stala Renata Bláhová z uskupení Patrioti Velkých Pavlovic.

Břeclav

starosta: Svatopluk Pěček (ANO)

místostarosta: Jakub Matuška (Mladí a Neklidní)

místostarosta: Milan Klim (ANO)

místostarosta: Petr Vlasák (Mladí a Neklidní)

Hustopeče

starostka: Hana Potměšilová (Sdružení nestraníků)

místostarosta: Bořivoj Švásta (Zdravé Hustopeče)

místostarosta: Josef Horák (KDU-ČSL)

Klobouky u Brna

starosta: Pavel Volek (Starostové a osobnosti pro Moravu)

místostarosta: Stanislav Ivičič (ANO)

Lanžhot

starosta: Ladislav Straka (Volba pro Lanžhot)

místostarostka: Petra Říhová (Volba pro Lanžhot)

Mikulov

starostka: Jitka Sobotková (ANO)

místostarosta: Ivo Hrdlička (Piráti)

místostarostka: Petra Korlaar (STAN)

Podivín

starosta: Martin Důbrava (ODS)

místostarostka: Helena Macánová (Sdružení nezávislých kandidátů Za Podivín - Za krásnější Podivín)

Valtice

starota: Aleš Hofman (Valtičané 2018)

místostarosta: Robert Vyhoda (ANO)

Velké Bílovice

starostka: Lenka Grofová (Nezávislí kandidáti)

místostarosta: Radim Křivánek (KDU-ČSL)

Velké Pavlovice

starosta: Petr Hasil (#nejenHASICIVP)

místostarostka: Renata Bláhová (Patrioti Velkých Pavlovic)

MARIE BRÝŽOVÁ