Bývalý člen představenstva společnosti Vodovody a kanalizace, krajský zastupitel a hustopečský radní Jiří Kadrnka (na snímku) se bude muset nejspíšveřejně omluvit břeclavské radnici. Ta na něj totiž podala žalobu za újmu na dobré pověsti města.
„V tisku se před několika měsíci objevila zpráva od pana Kadrnky, že město Břeclav poškodilo Vodovody a kanalizace. S tím my ale nemáme nic společného,“ uvedl starosta Břeclavi Dymo Piškula.

Žalobu na Kadrnku pro město zpracoval a podal brněnský advokát Marian Jeřábek. „Pan radní Kadrnka prostřednictvím médií použil výrok, se kterým město nemůže souhlasit, protože tím poškodil její dobré jméno. Rada proto přijala usnesení o podání žaloby,“ potvrdil Jeřábek.

Jak řekl, usnesení ze zasedání rady jsou veřejně přístupné na internetu, proto ani toto prý není žádným tajemstvím. „Pana Kadrnku jsme ani já, ani město o žalobě neinformovali. Takovou povinnost nám zákon neukládá,“ doplnil advokát.
Radnice po krajském zastupiteli požaduje veřejnou omluvu. „Chceme, aby pan Kadrnka očistil Břeclav od svých nepravdivých výroků,“ upřesnil Jeřábek.
Hustopečský radní Jiří Kadrnka se ale podle svých slov o celém případu doslechl až včera. Prý mu všechno prozradili novináři.

„Dozvěděl jsem se to až před chvílí, nic takového jsem nečekal,“ sdělil Kadrnka. V zápětí ale dodal, že před pár týdny zaregistroval slovní útok ze strany města, keré tehdy žalobou hrozilo. „Řekl mi o tom i jeden ze zastupitelů. Když jsem se ptal starosty Piškuly, oznámil mi, že se o nic nejedná, že se to nějak zamete pod stůl a město to nebude dál řešit,“ komentoval…

Více 25. července v Břeclavském Deníku