Tělovýchovná jednota Pálava má problémy se splácením opravy sportovní haly, která přišla na téměř čtyřicet miliónů korun. Osmimilionový úvěr za ni proto už rok platí město. Zastupitelé teď rozhodli o tom, že pozastaví příspěvek na provoz haly. Důvodem je navýšení splátek bance.
„Tělovýchovné jednotě jsme pozastavili příspěvek. Platíme za ni úvěr, který si vzala od banky. Banka ale navýšila splátky a tím se vyčerpal limit, který jsme pro sportovní halu vyčlenili z rozpočtu města,“ vysvětlil starosta Mikulova Rostislav Koštial.

Tělovýchovná jednota kvůli tomu přijde o dotaci ve výši sto dvaceti sedmi tisíc korun. „Z příspěvků na provoz platíme energie. Když peníze nedostaneme, mohlo by to omezit provoz haly,“ připustil její správce Karel Bednář.
Předseda Pálavy Zdeněk Pospíšil se proti pozastavení dotace brání. „Město si nechalo udělat audit našeho hospodaření nezávislou firmou. Počítali nám ale zvlášť příjmy z kuchyně a ubytovny, které provozujeme. My je zahrnujeme do našeho celkového hospodaření. Ve skutečnosti jsme vlastně v plusu,“ argumentoval Pospíšil.

Odpovědi na otázku, zda bude mít jednota na placení energií i bez podpory města, se ale vyhnul. „Zatím platíme všechny zálohy. Nevíme ale, jak to dopadne s doplatky za elektřinu,“ uvedl předseda tělovýchovné jednoty…

Více v Břeclavském deníku v pátek 5. října