„Každé město má svoji sportovní chloubu a pro nás se jeví jako jasná jednička fotbal. Ve střednědobém horizontu bychom chtěli mít v Břeclavi solidní druholigový klub,“ obhajuje rozhodnutí starosta Břeclavi Dymo Piškula.

Navýšení rozpočtu fotbalového klubu z městské pokladny má i své odpůrce, a to především z řad opozice. Oldřich Ryšavý k tomu říká: „Nebylo dostatečně zdůvodněno, k čemu má příspěvek sloužit. Snížily se dotace na neziskové organizace ze sociální oblasti a teď se pouští miliony do profesionálního fotbalu.“
Tyto výtky starosta odmítá. „Do sociální oblasti dáváme mnohem více peněz. I kultura spolkne větší částky než sport,“ říká Piškula.

Na valné hromadě se rozhodlo o nutnosti navýšení rozpočtu kvůli vyšším výdajům. „Měli jsme dvě možnosti. Buď minimalizovat výdaje, což by se určitě projevilo na kvalitě sportu, nebo zvýšit dotace a dále zlepšovat sportovní oblast. Navíc fotbal má obrovskou mládežnickou základnu. Pokud zajistíme kvalitní vedení, předejdeme tak i různým nepříjemným sociálním jevům,“ vysvětluje Piškula.

Některé okolní obce, Lanžhot nebo Hrušky, dávají do fotbalu poměrně k jejich rozpočtu více peněz než Břeclav. „Bez fotbalu bychom byli jen podprůměrné město,“ uzavírá starosta.