Třídenní svátek pěstitelů a chovatelů byl rozprostřený po celém městě. Skončil v neděli. „Nejvíce se mi líbila výstava ovoce a zeleniny v sokolovně. Jablka byla nádherná. Jen se zakousnout," rozplývala se Veverková.

Jonagold, Idared, Golden. Tyto poměrně známé druhy byly jen malou částí jablíček v moři ovoce a zeleniny. Návštěvníci sokolovny mohli obdivovat výsledky práce ovocnářů a zelinářů – a to od brambor Finka přes dýně Hokaido, tykev velkoplodou a rajče kanadské až po minikiwi.

Svůj koutek s úlem budečákem, který používali do osmdesátých let minulého století, měli i včelaři. „Na výstavě se podíleli zástupci pěstitelských firem, ústavů, zahradnické spolky i obyvatelé Velkých Pavlovic. Zapojily se všechny zemědělské, vinařské a chovatelské spolky města," uvedla Dagmar Švástová z tamního městského úřadu.

Výstava lákala kromě sokolovny i do sportovního areálu Slavoje a Ekocentra Trkmanka, do jehož prostor umístili organizátoři expozice hroznů, kaktusů, jiřin i masožravých rostlin – mucholapek. „I když jiřiny nejsou přímo darem jižní Moravy, byly moc hezké," ohodnotila je Veverková. V nepřeberném množství těchto zahradních květin nechyběly ani druhy Wisla a Glenbank Honeycomb.

Dary jižní Moravy přinesly i sérii přednášek odborníků a prezentace prací studentů a žáků.

Mezi hosty výstavy ve Velkých Pavlovicích patřili senátor Jan Hajda, lidé ze slovenské vinařské obce Modra či studenti a profesoři rakouské Střední ovocnářsko-vinařské školy v Klosterneuburgu.