Organizátoři připravili pro motorkáře i další milovníky silných strojů spanilou jízdu po okolí a nechyběla ani bezpečnostní akce V jedné stopě. „Hlavním cílem je poučit děti, mládež, ale i dospělé, cyklisty i motorkáře o bezpečnosti jízdy v silničním provozu, o jejich vlastní zranitelnosti a všech možnostech, jak se na silnicích chránit," objasňuje projektová manažerka Magdaléna Študentová. S programem se představí letos ještě například na zářijové akci Author Valtické cyklobraní.

Na pódiu se během dvou dnů vystřídalo několik domácích i zahraničních kapel. Nechyběla například Morčata na útěku, Dark Drop, Gate Crasher, Doga a Harlej. „Doga válela bohovsky," reaguje na vydařené vystoupení jeden z účastníků Petr Šmíd z Brna.

TŘI VTEŘINY A JE PRYČ

Pokud zrovna nezní okolím tvrdá muzika, o zábavu je postaráno i tak. „Ohňová show, bodyzorbing, poledance či ohňostroj. Jako každoročně je součástí i velice zajímavá tombola," pochvalují si organizátoři.

Sobotní prosluněné počasí podporuje dobrou náladu. Tu si udržuje i Kateřina Procházková. „Přítel se o motorky zajímá už několik let, takže pokud máme čas, tak si nikdy nenecháme nikolčický Motonálet ujít. Sejde se tady vždycky dobrá parta lidí, takže se vážně nenudíme. I letos je dobrý výběr z kapel, je tu pivo, zábava, nic nám nechybí," říká s úsměvem Procházková.

Kelímky s vychlazeným pivem hasí žízeň každý. Tak proč to nevyužít v programu? Než se na pódiu předvede skupina Dark Drop, zve moderátor k soutěži o nejrychleji vypité pivo. „Ženy, pojďte do toho taky," láká. A nemusí dlouho, po chvíli už stojí na place řada mužů a žen a někteří svůj kelímek vyprázdní během tří vteřin.

Pivní klání střídá soutěž o nejkrásnější motorku. Několik hrdých majitelů přiveze svoje skvosty před pódium. Šest nejlepších si odnáší cenu a zábava jede dál.