Na programu budou 13. srpna nejen ochutnávky všemožných jídel a nápojů z rajčat, ale i koncerty, vystoupení pouličního cirkusu nebo výstava kuchařek z břeclavské knihovny.

Akce s podtitulem Rajská Břeclav potrvá od deseti do sedmnácti hodin. „Podobně jako v minulých letech lidé poznají rajče v mnoha chuťových proměnách a kuchařských úpravách různých národů," uvedl autor a organizátor akce Petr Vlasák, který na ní spolupracuje s pořádajícím břeclavským muzeem.

Návštěvníci ochutnají arménskou zeleninu na grilu nebo plněnou masem, bulharské omáčky, středomořské saláty a polévky, pikantní mexické salsy a tortilly. „Nebude chybět ani nápoj Bloody Mary nebo osvěžující šťávy. K ochutnání bude i místní víno a pivo z břeclavského minipivovaru Frankies. Nově se nám také podařilo navázat spolupráci s dalšími food festivaly, takže se nabídka stánků každým rokem částečně mění," pochvaloval si Vlasák.

Atmosféru navíc doplní cimbálová muzika Břeclavan, jazz s latinskoame­rickými rytmy v podání kapely Amigos nebo bluesový Bandaband.

V přilehlé synagoze bude výstava kuchařek a připravený je taktéž doprovodný program pro děti.