Důvodem dopravního omezení jsou obavy Rakušanů. „Komunikace na rakouské straně však není uzpůsobena tomu, aby tudy projížděla těžká nákladní vozidla,“ sdělil vedoucí odboru správních věcí a dopravy břeclavské radnice Rostislav Snovický.

Rakouští sousedé totiž nemají zmapované podzemní prostory pod silnicí, která vede od někdejšího hraničního přechodu krakouské obci Reintal. „Pod silnicí uReintalu je spousta vinných sklepů. Vsoučasné době tam probíhá geologický průzkum,“ vysvětlil Snovický. Záměrem je podle jeho slov umožnit alespoň průjezd autobusů.

„Naše strana má zájem zprovoznit tuto silnici pro autobusy. Je to zejména kvůli rozvoji cestovního ruchu vregionu. Podle mých zpráv se Břeclav otom pokouší sRakušany jednat,“ uvedl Ladislav Hemza zdopravního inspektorátu policejního oddělení vBřeclavi.

Jak Hemza dodal, dopravní inspektorát tuto záležitost podpoří jedině za předpokladu, že bude existovat vzájemná dohoda se sousední republikou. „Znaší strany není problém. Musíme ale samozřejmě vědět, že na to má rakouská strana stejný názor,“ doplnil.

Břeclavský starosta Dymo Piškula, ani jeho zástupci Dagmar Adámková a Pavel Dominik neměli ojednání ssRakušany vtomto směru žádné zprávy. „Touto záležitostí mě pověřil pan starosta. Rakouská strana zatím nepotvrdila, vjakém stavu je geologický průzkum,“ řekl Miroslav Ondruš zoddělení zahraničních vztahů břeclavské radnice.

Rakušané nicméně podle Ondruše nechtějí slyšet otom, že by po silnici na Reintal jezdila těžší auta, včetně autobusů. „Možným řešením je napojení uBernhardsthalu na původní starou silnici, která by se ovšem musela přebudovat,“ nastínil Ondruš.