Mezi soutěžními družstvy zaujal spolek místních dobrovolných hasičů nebo cukrářky z Rakvic. „Vypadáme sice sladce, ale sladký guláš nevaříme,“ usmívaly se cukrářky, které se svým gulášem soutěžily už počtvrté.
„První rok jsme vyhrály a to jsme ho přitom vařily tradičním způsobem. Prostě co nás napadlo. Stejnou taktiku máme i letos, jenom jsme přidaly libeček pro lepší vůni a chuť,“ prozradila jedna ze sympatických cukrářek Ivona Kadlecová.

Ulička mezi sklepy byla už od časných odpoledních hodin zaplněna návštěvníky, kteří zvědavě nahlíželi do voňavých kotlů. V nich soutěžící připravovali své guláše na nejrůznější způsoby. Tajné ingredience, které do nich přidávali, ale nechtěl nikdo z nich prozradit.
Největší pozornost na sebe strhávalo družstvo z Koněplaz, které přijelo i s loňským vítězným pohárem. Soutěžilo totiž sladěné do růžové barvy. Jejich tiskový mluvčí Lubomír Habada vysvětlil růžovou jako výraz kladného vztahu k Rakvicím.

„Přijeli jsme z Koněplazů, což je zkomolený výraz pro Mokropsy. Jeden náš známý si totiž nemohl zapamatovat Mokropsy, tak nám začal říkat Koněplazy. Tak vzniklo naše družstvo. V Rakvicích se sekáváme i víckrát za rok a nejenom u guláše. Máme tady spoustu přátel,“ vysvětluje Habada.

K dobré náladě návštěvníků i soutěžících přispělo nejen krásné počasí, ale i dobré vínko. To jim bylo k dispozici hned v několika otevřených sklepích. Ochutnat mohli také výborné koláčky a zákusky, které pro gulášové klání napekly právě rakvické cukrářky. Atmosféru pohodového odpoledne podkreslovala cimbálová muzika Karla Dvořáka a romská kapela z Mikulova.
Nejcennější trofej si nakonec odneslo družstvo z Doubravic. Druhé místo vybojovala domácí Parta Vařečky. Třetí místo si odváželi hasiči směrem na Brno.