„Jeho" Bilovským gentlemanům sice prvenství v sobotní soutěži ve vaření zelňačky uniklo, dobrou náladu jim to ale rozhodně nezkazilo. „Bereme to jako zábavu. Jde hlavně o to pobavit se s kamarády a užít si to. Vyhrát by bylo fajn, ale to není hlavní cíl," odmítá přehnané ambice šestadvacetiletý Velkobílovčan.

Uvařit v kotli padesát litrů zelňačky, jak stanová pravidla soutěže, se podle něj nedá předem natrénovat. „Vždycky přijdeme a improvizujeme. Rok od roku jsme ale na vaření připravenější, chybí nám toho méně a méně," přibližuje tradiční „trable" týmu, který dříve vystupoval jako Bilovská chasa a poté Ošetřovna.

Gentlemani, jejichž recesistické oblečení dává už druhým rokem za sebou vzpomenou na prvorepublikové časy, sází výhradně na domácí suroviny. A silnou chuť polévky. „Používáme domácí poctivý vývar, domácí kysané zelí, kvalitní klobásky a kvalitní uzené. Důležité je, aby v polévce nebyly cítit jakékoliv náhražky. Žádnou speciální ingredienci nemáme. Speciální je jenom to, že všechno je domácí," popisuje Hemza.

Vaří i doma. Je to, jak říká, jeho polopracovní hobby. „Uvařit umím skoro všechno. Pokud je na to recept," usmívá se mladý muž, který pracuje jako produktový specialista pro gastronomii.

Na otázku, zda si po šesti letech soutěžení troufne říct, že umí dělat dobrou zelňačku, odpovídá: „My ji děláme dobrou každý rok, jenom se nám ještě nepodařilo vyhrát. Ale každý rok se všechna prodá, a to je hlavní."