Mikulovští rozhodnou o budoucnosti někdejší hasičské zbrojnice. „Místem hlasování bude sedm hlasovacích okrsků, které jsou totožné s okrsky pro volby do zastupitelstva obce. Zásadním rozdílem však je, že hlasovací lístek oprávněná osoba obdrží v hlasovací místnosti až v den konání místního referenda. Hlasovací místnosti budou ve stejných budovách, ale v jiných místnostech než volební místnosti pro komunální volby," uvedla vedoucí odboru organizační a vnitřních věci v Mikulově Alena Vargová.

Lidové hlasování se uskuteční i přesto, že mikulovští zastupitelé mezitím přeměnu zbrojnice v tržnici schválili. Hlavní zastánkyně nápadu, s nímž přišel tamní podnikatel Ladislav Kolmačka, opoziční zastupitelka Ilona Žišková Vágnerová, však na referendu trvá. Posvětit je musel až soud. Náklady jsou sto tisíc korun, s pokrytím výloh pomůže Kolmačka.

Ve srovnání s Mikulovem, vynaloží Pasohlávečtí na hlasování přibližně pětinu. Rozhodovat budou o definitivním zákazu hazardu v obci a dodržování nedělního a svátečního klidu. „Právo hlasovat v místním referendu má každá osoba, která má právo volit do zastupitelstva obce Pasohlávky, tedy každý občan České republiky, který nejpozději jedenáctého října letošního roku dosáhne věku osmnácti let a má trvalý pobyt na území obce Pasohlávky, popřípadě občan jiného členského státu, který je veden v dodatku stálého seznamu voličů," stojí ve vyjádření, které představitelé Pasohlávek nedávno zaslali do redakce Břeclavského deníku. (liv)

Na co lidé odpoví?

Mikulov

„Souhlasíte s tím, aby Zastupitelstvo města Mikulov schválilo využití objektu bývalé hasičské zbrojnice v Mikulově jako tržnici?"

Pasohlávky

„Souhlasíte s tím, aby obec Pasohlávky zcela zakázala na svém území provozování výherních přístrojů, interaktivních vidoeloterních terminálů a jiných podobných her?"

„Souhlasíte s tím, aby se v obci omezila v neděli a ve státem uznaných svátcích rušivá činnost (sekání trávy, řezání dřeva, atd.)?"

Termíny: v pátek od 14.00 do 22.00 hodin, v sobotu od 8.00 do 14.00 hodin.