„Od 17. září budou na této trase nahrazeny vlakové spoje náhradní autobusovou dopravou. Důvodem je výluka na železnici v Chorvatsku," informovala mluvčí společnosti RegioJet Alexandra Janoušek Kostřicová.

Původně měly vlaky jezdit mezi Českou republikou a Chorvatskem od poloviny června až do konce září. „Výlukové úseky se nacházejí od stanice Záhřeb dále, a budou mít minimální až nulovou propustnost vlakového provozu. Původně zamýšlená, a také jediná, objízdná trasa přes Slovinsko není možná v důsledku nedávných povodní," vysvětlovala Janoušek Kostřicová.

Podle ní už dopravce ve čtvrtek stručně informoval cestující, kterých se změna týká. „Podrobné informace cestujícím zašleme v následujících dnech. Náhradní autobusová doprava bude mít stejnou trasu jako původní vlakové spoje. Cesta autobusem je ale kratší, takže dojde k menším úpravám jízdního řádu," přislíbila v pátek mluvčí RegioJetu.

V každém autobusu bude stevard, občerstvení bude k dispozici v omezeném rozsahu. Jízdní řády návazných autobusů v Chorvatsku budou podle Janoušek Kostřicové přizpůsobeny novým příjezdům a odjezdům náhradní autobusové dopravy tak, aby byly přestupy pro cestující co nejvíce komfortní.

  • Pivní Chorvatsko není jen Ožujsko a Karlovačko, podívejte se na fotogalerii

Fotogalerie: Pivní Chorvatsko není jen Ožujsko a Karlovačko

Kvůli výlukám v Chorvatsku letos funguje spoj RegioJetu pouze třikrát v týdnu v každém směru. Loni jezdily vlaky v červenci a v srpnu každý den. V minulosti do Chorvatska vypravovaly vlak i České dráhy, ale už dříve s jeho provozem skončily.