V národopisném areálu ve Tvrdonicích v sobotu na úvod potěší dětské návštěvníky šáša Viktor. Na programu bude rovněž diskotéka a táborák spojený s opékáním špekáčků.

Tipy na akce∙ Mikulov, pátek 16:00
∙ Valtice, pátek 17:00
∙ Tvrdonice, sobota 17:00
∙ Lanžhot, neděle 15:00
∙ Velké Pavlovice, pondělí 15:00
∙ Hustopeče, pondělí 17:00
∙ Pasohlávky, pondělí 17:00
∙ Starovice, pondělí 17:00


Vlastní kouzelný elixír štěstí si namíchají lidé na nedělním sletu čarodějnic v Lanžhotě. Vatru zapálí v areálu in-line dráhy za tenisovými kurty. „Kdo neuteče, může si i zazpívat,“ lákají pořadatelé k táboráku.

Na Štarvičejáles se vydá Dominik Trčka ze Starovic. „S přáteli se sejdeme už poněkolikáté. Je to příležitost, kdy si můžeme v našem krásném přírodním areálu popovídat a užít si plno zábavy s dětmi,“ řekl muž.

Druhý ročník akce začne v pondělí odpoledne u myslivny, kde se lidé sejdou u táboráku a v ohni upálí slaměné figuríny čarodějnic. „Nejpovedenější masky potom dostanou odměny,“ pozvali pořadatelé. Pro tento rok si Starovičtí vybrali pohádkové téma Jeníčka a Mařenky. V tomto duchu bude také podvečerní dětská diskotéka.

Rej čarodějnic připravují na pondělí také v hustopečském M-klubu. Stejně jako v Pasohlávkách u večerního posezení se zpěvem u kytary. Se špekáčky a hůlkami tam přijdou místní k fotbalovému hřišti.

DAVID KVAPIL