Dostaveníčko plné písniček, tancování a her si nenechaly ujít na tři desítky dětí. Některé byly k nerozeznání od pejsků, dráčků, klaunů, indiánů, princezen nebo spidermanů. Kostýmy přitom oblékli i někteří dospělí. Promenádu převleků vystřídalo dovádění na bobech po umělé trávě, malování zimních obrázků a nechyběly ani sněhové disciplíny.

Pohádkové bytosti i zvířátka proto s vidinou bonbónu hlava nehlava přehazovaly sníh a trefovaly se sněhovou koulí do sněhuláka. Co na tom, že bílou nadílku nahradil kopec pomačkaných novin a sněhulák byl jenom z kartonu. I tak bylo v areálu školky veselo.

Ve svém živlu se ocitl taky pirát Vašík Svěchota, kterého na karneval doprovodila babička se svým partnerem. „Malý se sem moc těšil a myslím, že vůbec nevadí, že není sníh. Organizátoři to zvládli bravurně,“ pochvalovala si Aloisie Janotová z Mikulova.

Akce měla svoji premiéru. „Nechali jsme se inspirovat zápisy ze starých kronik dětských sdružení, které hovoří o pořádání sáňkyád na sněhu,“ vysvětlila za organizátory Jiřina Falková, jak ve sdružení na nápad přišli.

DANA SMRČKOVÁ