Neogotická budova, která vyrostla v době vlády knížete Jana II. z Lichtenštejna, krášlí tamní náměstí od roku 1880. Postavená je dle projektu tehdejší stavební knížecí kanceláře. „Rekonstrukci jsme chystali delší dobu. Nejde totiž jen o střechu, ale také o celou fasádu a opravu budovy. Radnice proto musela projít hned několikerým zevrubnějším průzkumem. A to co se krovu, zdiva i historických prvků týče,“ vysvětlil už před časem pro Deník místostarosta obce Libor Kabát.

Opravu má na starosti specializovaná firma, která má zkušenosti s rekonstrukcemi historických budov například v sousedních Valticích. Radnice za ni zaplatí čtrnáct milionů korun. Peníze poputují z obecní kasy. Uspořit se Lednickým podařilo i díky zisku dotace na výstavbu mateřské školy.

Redakce Deníku se vydala na srovnávací nákup drogerie do Rakouska.
Cena drogerie v tuzemsku? Nákup vyšel o dvě stovky dráž než v Rakousku

Nutné bylo vyměnit po celé délce některé trámy, jiné bylo možné zachovat a zrestaurovat. „Na vše dohlížejí památkáři. Opravuje se i celá věž s hodinami, která byla ve své horní části opláštěná měděným plechem. Opravdu s tím mají řemeslníci hodně práce, složitějších prvků je tam moc,“ přiblížil již dříve místostarosta.

Minimálně do dubna příštího roku na náměstí zaparkují pouze obyvatelé obce s platnými parkovacími kartami. To proto, že lidé nemohou využívat parkoviště pro návštěvníky nacházející se přímo před budovou radnice. Stojí tam totiž jeřáb. Omezení v souvislosti s parkováním se však možná protáhne. Na rekonstrukci střechy radnice totiž pravděpodobně naváže oprava fasády. Vedení obce odhaduje, že za ni zaplatí až dvacet milionů korun.