„Oproti minulému roku, to převýšilo návštěvnost o nějakých dva a půl tisíce lidí, takže tuto sezonu mohu hodnotit jako vynikající," pochvaluje si Fridrich, kterého citují e-listy.

Ale o tom, že by se koupaliště dostalo do černých čísel účetních tabulek, podle něj nemůže být ani řeči. Náklady na provoz jsou velké a koupaliště potřebuje peníze na obnovu zařízení. „Peníze ze vstupného a pronájmu restaurací sezona přinesla, přesto bazén potřebuje spoustu oprav, renovací a dalších věcí. Jak krytý bazén, tak celé sportovní zařízení města Hustopeče. Takže naopak peníze jsou vždy potřeba, abychom mohli dále upravovat," plánuje Fridrich.

Krytý bazén už je všem zájemcům k dispozici od pondělí. Nově bude otevřeno i o sobotách. Kromě výuky plavání pro školy je k dispozici i kurz pro děti. „V současné chvíli je ještě nějaké místečko prázdné," upřesnil vedoucí kurzů Vladimír Klemeš.

Plavecký kurz pro dospělé je podle Klemeše podmíněn dostatečným počtem zájemců. Uvedl, že patnáct lidí je minimální počet, kdy se vyplatí kurz zahájit. Do nabídky krytého bazénu patří i posilovna. Tu v současné době využívají především mladí sportovci. Vítaný je kdokoliv, kdo má zájem utužit tělo.