Slavnostní den v Pasohlávkách odstartuje v jedenáct hodin dopoledne trojnásobný mistr světa ve Freestyle BMX Jan Valenta se svou show na minirampě. Návštěvníci, které vystoupení zaujme, si mohou extrémní sporty pod dohledem profesionálních sportovců vyzkoušet na vlastní kůži. Salta, přeskoky a další náročné prvky předvede rovněž Jan Jenek. „Do této show se budou moci zapojit také diváci, když Jenek přeskočí saltem letmo řadu dobrovolníků," řekla mluvčí aquaparku Michaela Ferencová. Blok věnovaný extrémním sportům se odehraje nejprve od jedenácti do třinácti hodin, posléze i odpoledne od půl čtvrté do devatenácti hodin.

Od jedné hodiny odpoledne bude Aqualand patřit kouzelníku Ondřeji Sládkovi, jehož lidé mohli vidět v televizní soutěži Československo má talent. „Nečekejte tahání králíků z klobouku, ale svět dokonalých iluzí a kouzel," láká Ferencová. Představení potrvá zhruba půl hodiny. Poté se bude Sládek od tři čtvrtě na dvě do čtyř hodin věnovat dětem, kterým se vynasnaží předat kus ze svého umění v kouzelnické školce.

Aqualand bude v sobotu otevřený od devíti hodin ráno do devíti hodin večer. Vstupné do aquaparku stojí 590 korun, studenti a důchodci zaplatí 450 korun, děti do 150 centimetrů 350 korun. (pev)

VÁCLAV PETRŮ