V důsledku zvýšných přítoků do Nových Mlýnů vodohospodáři navýšili odtok z vodní nádrže na dvě stě třicet metrů krychlových za sekundu již v sobotu pozdě odpoledne. Jak informoval mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař, zvýšený průtok využijí Lesy České republiky pro povodňování lužních lesů v oboře Soutok.

Od pondělí 17. dubna platí zákaz vstupu do obory Soutok. Opatření vydal Městský úřad Břeclav na žádost Lesů České republiky. Platí do 15. května a důvodem jsou současné průtoky v Dyji, Moravě a Kyjovce a zaplavení rozsáhlých komplexů lužních porostů.

Hladiny některých řek v České republice mohou být podle odborníků zvýšené až do úterního poledne.

Strážníci dopoledne uzavřeli Hradeckou ulici před křížením s mostem ve Sportovní.
VIDEO: Uzavřená silnice v Brně kvůli vodě. Podívejte se, jak bylo místo zatopené

V pondělí meteorologové předpovídají zataženou oblohu a místy přeháňky, které budou četnější na horách.

Zdroj: Radka Dvořáková

„Spadne kolem pěti, na horách až deset milimetrů srážek na metr krychlový. Vzestupy hladin řek, které nastaly v uplynulých hodinách, se už ale neočekávají. Toky, na kterých jsou aktuálně dosažené povodňové stupně, budou velmi mírně kolísat s převážně klesající tendencí. Opětovné výrazné vzestupy neočekáváme," uvedli meterologové v předpovědi.

Děkujeme za snímky a videa všem všímavým pozorovatelům: Kateřině Šťovíčkové Kučerové, Radce Dvořákové, Petru Míškovi a Jindrovi Kepertovi.