„Akce s patnáctiletou tradicí je už neodmyslitelně spjatá s Prvním májem, a to nejen u většiny domácích obyvatel, ale u lidí z širokého okolí. Díky své návštěvnosti, kolem patnácti set návštěvníků a asi dvou set vystupujících, se dopracovala k jednomu z nejoblíbenějších festivalů hudby, tance a tradiční lidové kultury v regionu," napsali zástupci neoveského úřadu, kteří program organizují, na webových stránkách městysu.

Na koho a co se lze letos těšit? Kromě domácích zpěvaček a zpěváků se představí řada hudebníků či tanečníků z Břeclavska. Chybět nebudou ani jména známější v ostatních částech republiky. Patří mezi ně například talentovaná zpěvačka Lenny.

Návštěvníci se kromě toho dočkají také Vonice, Jatelinky, Jatelinečky, Neonek, Flash bandu, Melody Gentlemans, Karla Hegnera i Cimbálové muziky Aleše Smutného. „Celý kulturní program uzavře kapela Šroti z Dolních Bojanovic. Věříme, že i díky prolínání různých žánrů si každý přijde na své," sdělila Petra Frýdková z úřadu městyse.

Kromě hudby akce láká dobovým jarmarkem a ukázkami řemeslných a rukodělných prací. Vinaři si pro návštěvníky připravili ochutnávku neoveských vín. Prodejci budou po celý den nabízet ve stáncích různé pokrmy a nápoje.