Krásná silnice v Kobylí, most přes železnici u Zaječí, kruhový objezd v Hustopečích. Všechny tato místa mají jedno společné – dlouhodobé uzavírky. Zatímco v Kobylí už je po dopravním omezení, další dvě místa jsou na tom hůř. Hlavně budování kruhové křižovatky v Hustopečích poleze řidičům na nervy ještě zhruba dva týdny.

Lýdii Zájedovou ze Zaječí částečná uzavírka průtahu Hustopečemi pořádně štve. Jezdí denně za prací do Brna. „V Hustopečích je to šílené. Stěžovala jsem si i na městském úřadě, protože na stavbě kruhového objezdu pořád nikdo není,“ zdůraznila žena.

Pro Zájedovou je proto výhodnější zamířit s autem k Podivínskému nájezdu na dálnici, i za cenu najetí pár kilometrů navíc. Vyhne se hlavně hrozbě dopravního šílenství v Hustopečích.

„Stěžovala jsem si taky na šílené intervaly u semaforů. Auta pak stojí až u nemocnice. Hustopečemi se nedá projet jinak než po hlavní silnici,“ vysvětlila Zájedová.

Podle hustopečského místostarosty Libora Sadílka město tlačí na dodavatele stavby, aby dokončil práci komplikující řidičům život co možná nejdříve. „Do dvou týdnů bude kruhový objezd plynule průjezdný. Děkujeme všem řidičům za trpělivost,“ zdůraznil Sadílek.

Jak vysvětlil, i městem navrhovanou změnu intervalů na semaforech vyloučili dopravní inženýři. Současné řešení je podle nich jediné možné. Řidičům tak nezbývá, než vydržet zbývajících čtrnáct dní.

Byť zřejmě největší, pro řidiče to není jediná komplikace na cestách po Břeclavsku. Od začátku května se uzavřela silnice u železniční stanice v Zaječí, a to kvůli výměně starého mostu klenoucího se nad tratí za nový. Potrvá do poloviny prosince.

„Ta změna byla zapotřebí. Lidé si na dopravní komplikace nestěžují. Místní vědí, že na Hustopeče se dostanou přes Šakvice. Spíš se jim nelíbila špatná průjezdnost rozkopanými Hustopečemi,“ poznamenala starostka Zaječí Jana Hasilíková.

Provozní náměstek břeclavského střediska krajské správy a údržby silnic Jaroslav Dostál upozorňuje, že kvůli drážního zařízení na železničním přejezdu se řidiči do neděle osmnáctého října nedostanou po silnici ze Staroviček do Šakvic.

Neprůjezdná je také ulice Nádražní v Kloboukách u Brna. Na konci měsíce – od osmadvacátého do jednatřicátého října se uzavře silnice z Branišovic do Pohořelic. „Objížďka povede přes Vlasatice,“ řekl Dostál.

Na komplikace se řidiči musejí připravit i v Břeclavi, a to kvůli trvajícímu rozšiřování podjezdu v ulici Bratislavská. „Částečné omezení potrvá do jara,“ uvedl Dostál.