Již tradicí se stalo pořádání velkých koncertů Rock on Ice v hale zimního stadionu v Břeclavi. Hlavní pořadatel Petr Brantalík vozí na jih Moravy známé skupiny i zpěváky již léta.

Letošní už čtvrtý ročník festivalu přivítá v Břeclavi české i slovenské hudební hvězdy. Koncert se koná tuto sobotu od sedmi hodin večer. Předpokládaný konec plánují organizátoři na druhou hodinu ranní.

Na návštěvníky tentokrát čeká hned šest koncertů. Zahrají skupiny No Name, Desmod, přijede houslové trio Inflagranti, zazpívá Marek Ztracený a novou skupinu představí Jiří Zonyga. Velkým lákadlem i pro starší ročníky může být česká legenda mezi skupinami Olympic.

„Vezměte si, že za vstupné tři sta korun uvidíte šest vynikajících kapel, jen na Olympiky je vstup mnohdy ještě vyšší,“ upozornil na možnost vidět pražskou legendární skupinu Petr Brantalík.

Vítěz soutěže X Factor Jiří Zonyga zahraje na stadionu nejen písničky ze svého aktuálního alba Kus cesty zbývá, ale podle slov jeho manažera chystá velké překvapení pro své fanoušky. Jaké, to prozradit nechtěl.

„Prodali jsme už přes čtyři tisíce vstupenek. Neustále je o ně zájem i ve Zlíně, Ostravě nebo Brně. Ale hranice je kolem čtyř tisíc sedmi set lístků, aby si to všichni užili. No Name, Desmod i Olympic zahrají své největší hity. Je to výborně nachystaný večer,“ dodal k největší rockové akci v Břeclavi Brantalík.

„Je to vystoupení s úplně novou kapelou. Budeme hrát převážně písničky z desky, ale pokud bude čas, přidáme i něco dalšího,“ řekl k sobotnímu vystoupení Jiří Zonyga.

„S kapelou Seven se znám už dlouho. Kluci mi nabídli spolupráci. Takže jsem nemusel dávat dohromady novou kapelu, i když jsem se o to snažil. Šlo jen o to, aby se naučili můj repertoár, což zvládli úplně bez problémů,“ představil kapelu z Českých Budějovic.

Na jedinečný koncert se už počtvrté chystá i Jan Trensinger z Břeclavi. „Těším se na všechny skupiny, ale asi nejvíc na No Name. Vyhtáhl jsem s sebou i maminku na Olympiky. Protože tato skupina tady už asi nikdy nebude. Je to akce, na které se nesmí chybět,“ pochválil skvělý výběr pro sobotní koncert.

„Loni jsem mi moc líbili Kabáti, ale určitě by se našlo ještě hodně skupin, třeba i ze Slovenska, které by mohly příště přijet,“ spekuloval o dalších ročnících.

„S Kabátama jsem mluvil. Příští rok při jejich turné by měla být Břeclav jedním z měst, kde zahrají,“ prozradil plány na příští rok Petr Brantalík.

Výherci dvou volných lístků:

Vladimír Sedlář, Břeclav
Jitka Ševčíková, Podivín
Robert Vajdík, Mikulov
Eva Doležalová, Břeclav
JanaTrechová,Tvrdonice
BarboraSuchyňová, Přítluky
Kateřina Mikuličová, Břeclav
Lenka Kovaříková, Břeclav
Šárka Hubená, Moravský Žižkov
Linda Celnarová, Břeclav