Ilustrace rodačky z Moravského Žižkova na Břeclavsku doprovází rovných čtyřiadvacet klasických pohádkových příběhů v miniaturní verzi. Pracovat na nich začala čerstvě po narození prvního synka. „Nabídka na kalendář mi přišla na podzim v roce 2019. Tehdy jsme řešili hlavně detaily, jak by měl vypadat, jakou formu budou mít knížečky a desky a kolik ilustrací bude potřeba vytvořit. Koncem listopadu se mi narodil Toníček a po šestinedělí jsem se v lednu 2020 pustila do práce,“ vypráví sympatická ilustrátorka, která s rodinou žije v Černošicích u Prahy.

Při práci na netradičním kalendáři, který je již nyní možné objednávat v předprodeji, měla zcela volnou ruku. Obrázky se jí v hlavě, jak říká, objevovaly prakticky ihned během čtení pohádek. „Vycházela jsem pouze z krátkého textu pohádek s tím, že každá měla jiný počet ilustrací. Konzultovala jsem je s grafičkou Veronikou Kopečkovou, které patří velký dík za trpělivost se mnou a k mým nesčetným připomínkám a titěrnostem,“ usmívá se Konupčíková.

První ilustrací, kterou pro Pohádkový adventní kalendář vytvořila, byla Červená karkulka. „Moc mě ale bavily všechny pohádky. Každá měla něco do sebe. Hodně mě třeba bavilo kreslit právě Karkulku či Koblížka. Stejně tak ale Popelku,“ říká usměvavá máma dvou dětí, jež začala malovat už v dětství.

Přestože má doma čerstvě malé miminko, tvořit nepřestává. „Pracuji stále. A to jen tehdy, kdy děti spí. Všechno jde hodně pomalu, ale mám štěstí na spolupráce, protože mi vždy vycházejí maximálně vstříc. Jsem vděčná, že můžu pracovat i se dvěma dětmi,“ vyzdvihuje svoje zaměstnání Jihomoravanka, která mimo jiné ilustrovala také adventní pohádkovou knížku Vánoce pro kočku nebo Broučky Jiřího Karafiáta.