Tragicky skončila jedna ze dvou včerejších havárií motorových rogal na Břeclavsku. Zatímco první muž se svým strojem nouzově přistál na Novomlýnských nádržích, odkud ho vytáhli záchranáři, druhý pilot zaplatil životem. Na břeclavském letišti se včera v půl osmé večer zřítil muž na motorovém rogalu. Na místo okamžitě přijeli záchranáři, kteří dvaapadesátiletého muže z Břeclavi asi půl hodiny oživovali. Už mu ale nebylo pomoci.

„Je to tak, na letišti spadlo rogalo a jeho pilot následkům těžkých zranění podlehl. Prozatím čekáme na vyšetřování,“ potvrdil večer předseda břeclavského Aeroklubu Roman Mrázik. Příčina pádu ještě včera nebyla známá. „Na místo zanedlouho dorazí letecký inspektor z Prahy, který nehodu prošetří,“ sdělil Zdeněk Pudelka z břeclavské policie. Podle jeho slov zahlédli rogalistu lidé, kteří budou dnes o jeho letu vypovídat. „Objevili jsme svědky, kteří muže viděli letět ještě krátce před pádem. Proč se ale rogalo zřítilo k zemi, to nevíme,“ dodal.

Ze slov vedoucího letového provozu aeroklubu Václava Hrůzy vyplývá, že motorové rogalo není o nic nebezpečnější než letadlo. Pokud se ovšem používá s rozumem a znalostí věci, což podle něj v případě tragicky zemřelého neplatilo.

„Říkali jsme mu stokrát, ať se chová rozumně. Létal nad Břeclaví v noci, s baterkou, což je velká hloupost. Pořád byl v pohodě, ale dnes se mu to nevyplatilo,“ řekl Hrůza. Ten si navíc myslí, že rogalo nemělo papíry a stejně byl na tom zřejmě i mrtvý muž. „Byl to samouk, dělal věci, které se nedělají. S aeroklubem neměl nic společného. Rogalo skládal do vagónu nedaleko letiště,“ doplnil zkušený pilot.