Do Hustopečí dojíždí Pávová každý den z Mikulovska. V opravované budově by však uvítala spíše čekárnu. „Nebo alespoň posezení. Do města jezdí hodně lidé z okolí a čekárna tady opravdu chybí," posteskla si.

Nová prodejna

Někteří cestující si raději netroufali hádat, co v těchto dnech ve staré nádražní budově vzniká. „Autobusem často nejezdím, takže netuším, co se tady děje. Dříve zde bývala pekárna. Bylo to lepší. Lidé a především studenti, kterých tu čeká hodně, si mohli koupit svačinu," vzpomínala Jana Horáková, která se ve čtvrtek po dlouhé době rozhodla vydat domů autobusem.

A právě pečivo a zákusky bude na autobusovém nádraží zase brzy k mání. „Po rekonstrukci zde máme v plánu otevřít pekařství," potvrdil Martin Křižák, který je majitelem stejnojmenného pekařství v Boleradicích.

Prodejna by měla být hotová do konce února. Lidé v ní vedle nejrůznějších druhů pečiva, najdou také zákusky, pizzu, teplé či studené nápoje. „Bude to forma rychlého občerstvení. Jelikož do prodejny umístíme i pec, budou mít zákazníci pečivo po celý den čerstvé. Uvidíme ale, jak půjdou stavební práce," podotkl Křižák.

Příjezdy a odjezdy autobusů opravy nijak nebrzdí. „Řidiči dostali pokyny, kde mají zastavovat či parkovat. Navíc se začalo stavět v tomto týdnu, kdy mají děti prázdniny. Chtěli jsme tak předejít nějakým omezením," sdělil vedoucí hustopečského opravárenského střediska Bors Jiří Navrátil.

Čekárna vadila

Společnost Bors budovu na autobusovém nádraží vlastní. Část pronajala boleradickému pekařství. Již dříve přitom chtěla dopravní firma svým cestujícím zpříjemnit čekání na autobusové spoje. „Byly už snahy otevřít čekárnu. Za týden však byly lavičky zcela zničené. Dokonce v místnosti několikrát hořelo," popisoval Navrátil.

Proto ani noví nájemníci neuvažují, že by ve svém obchodě s pečivem vytvořili posezení. „Určitě ne. Nevyplatilo by se nám to. Prodejna bude na způsob stání. Nechceme, aby si z pekařství udělali lidé čekárnu," vysvětlil Křižák.

Na kolik peněz opravy vyjdou, zatím nikdo netuší. „Jelikož práce nejsou hotové, tak jsme to ještě nemohli spočítat," odůvodnil majitel boleradické pekárny.