Pokračovalo totiž přelíčení kvůli údajným rasistickým urážkám zahradního keramika Vladimíra Baráka na adresu skupiny Romů.
„Já už na to nemám. Vždyť je to totální komedie. Oni si ze mě snad dělají srandu,“ bezradně mávl rukama obžalovaný důchodce Barák. „Prosím, uklidněte se,“ zdůraznil přísným hlasem v začátku líčení samosoudce Pavel Beránek.

Osvětlit soudní svár, jenž byl kvůli řadě nejasností státním zástupcem v srpnu odročen, přišel jeden z klíčových svědků a také hlavních aktérů.
„Říkal, že nás všechny zabije, pošle na nás skiny a podpálí nás,“ tvrdil Milan Gabčo, druh Věry Danihelové, která podala na dvaašedesátiletého důchodce trestní oznámení.
„Bylo to osmnáctého května 2006,“ vyhrkl bez váhání předvolaný svědek. „A nebylo to třeba v červnu, červenci nebo dokonce v srpnu,“ dotázal se šibalsky soudce.
„No, je možné,“ znejistěl Gabčo. „Ne, ne. Bylo tak, jak jsem říkal. Člověk je totiž takový, že si občas něco zapamatuje,“ zdůvodňoval.

Pomoci proniknout pod pokličku sporu měli další účastníci údajného incidentu, a to Aleš Danihel a matka Věry Danihelové Svatava.
„U prvního jmenovaného nebyla zjištěna adresa pobytu. Matku Věry Danihelové zase eskortovali do brněnské věznice kvůli ohrožování mravní výchovy mládeže,“ vysvětloval samosoudce Beránek.
Na verdikt si tak musí veřejnost počkat minimálně do osmadvacátého listopadu, státní zástupce proces odročil.

 

Starší informace:

Chtěl nás zplynovat, láteřili